Piatok 26.8.2022 sa v komunitnom centre SAMARIA v Hlohovci uskutočnil Deň hrozna ako jedna z aktivít projektu Komunitná záhrada plná života.

Celodenný program započal spoločnou oberačkou hrozna, ktoré sa urodilo v komunitnej záhrade. Celé rodiny sa zapojili do procesu jeho spracovávania. Hrozno sa šliapalo, mlelo i prešovalo. Deťom sme ukázali a priblížili cestu premeny hrozna z bobuľky na šťavu. Túto zdravú, vitamínmi nabitú pochúťku ochutnávali spolu so svojimi rodičmi a starými rodičmi.

Program bol obohatený aktivitami pre deti – florbal, hádzanie loptičiek, stolný futbal, šach či kreslenie. Po celý deň prebiehal i bazár kníh, oblečenia, obuvi i hračiek. Poobede obohatili program svojou hrou a spevom traja výnimoční chlapci Lukáško, Tomáško a Matúško, ktorí napriek autizmu dokážu rozvíjať svoj hudobný talent. Všetky deti potešilo detské divadelné predstavenie Kapitán Kotvička (Divadlo Agapé), ktoré nieslo krásne posolstvo lásky a veľkorysosti. Následne vystúpil FS INOVEC z Hlohovca, ktorý svojimi tancami, spevom a hrou na drumbľu a fujaru nadviazal na myšlienku zachovania tradícií hlohovského regiónu pre ďalšie generácie.

Tento projekt je podporený z dotácie mesta Hlohovec na rok 2022 v rámci Participatívneho rozpočtu 2021/2022 Participácia Hlohovec.

Fotky nájdete na našom Facebooku: https://www.facebook.com/samaria.sk/posts/pfbid02o28gzfGHh2isahig7yzdcFcWfMAz9UdNY5VXXTZFbt6Hetdcd4mT3ckG4ZaG1K8Bl

Categories: Blog