Dňa 27. 12. 2015 sa vo františkánskom kláštore uskutočnil Vianočný benefičný koncert. Program bohatý na hudobné talenty sa začal o 16:00 a počas jeho trvania zazneli známe skladby, koledy a vianočné piesne v podaní chrámového zboru pod vedením Michala Vavra. Scenár a réžiu mala na starosti Mária Vozárová a opomenúť nemôžeme ani nadaných hudobníkov Gabrielu Drgoňovú, Adama Halása, Gabrielu Karabovú a Katarínu Lukšicovú. Vianočné básne Teofila Klasa nám krásne odrecitovala Zuzka Jurčacková.

Atmosféra koncertu bola veľmi príjemná. Niesla v sebe kúzlo Vianoc, ktoré bolo sprevádzané istou dávkou elegancie vďaka kláštornej výzdobe, ale aj mierne napätie spôsobené očakávaním divákov.

Na program koncertu sa prišlo pozrieť veľa vzácnych hostí, medzi inými aj primátor mesta s manželkou. Pre všetkých zúčastnených bol koncert pekným kultúrnym zážitkom a obohatením vianočného obdobia, čoho dôkazom boli pozitívne ohlasy odchádzajúcich ľudí. Tých pri odchode čakala malá pozornosť v podobe čajovej sviečky s inšpirujúcim citátom: „Neodopri dobrý skutok núdznemu, ak je v tvojej moci urobiť ho.“ (Prís 3,27)

Vstupné na túto spoločenskú udalosť bolo už dobrovoľné a podarilo sa tak vyzbierať 1852,20 €. Tieto peniaze budú použité pre deti a ľudí v núdzi na zakúpenie tých vecí, ktoré nedokážeme vyzbierať medzi darcami v dostatočnom množstve ako sú detské plienky, mlieko pre batoľatá, výživa pre chorých, hygienické prostriedky a podobne. Tiež sa z týchto prostriedkov budú hradiť potrebné administratívne poplatky ako aj nutné poplatky spojené so školskou dochádzkou pre školopovinné deti zo sociálne slabého prostredia.

Ďakujeme nielen všetkým sponzorom, organizátorom a dobrovoľníkom, ktorí sa zapojili do prípravy benefičného koncertu 2015, ale aj ľuďom, ktorí svojou štedrosťou prispeli na pomoc ľuďom v hmotnej núdzi.

vian-koncert-1.jpgvian-koncert-2.jpgvian-koncert-3.jpgvian-koncert-4.jpgvian-koncert-5.jpgvian-koncert-6.jpgvian-koncert-7.jpgvian-koncert-8.jpgvian-koncert-9.jpg